Wsparcie


alpha

P: Czy Alpha to nie jest Prime ™ w innym opakowaniu?

O: Nie. alfa ™ wykorzystuje podobną, jednak inną formułę i jest o 50% bardziej reaktywny niż Prime ™ i tak samo bezpieczny. Udało nam się także zredukować w nim specyficzny dla Prime zapach siarki.

P: Mój ulubiony sklep akwarystyczny właśnie polecił mi Wasz produkt alfa do rozwiązania problemu z azotanami i azotynami. Zauważyłem teraz, że ten produkt jest dla zbiorników słonowodnych. Mój jest słodkowodny. Czy to ma znaczenie?

O: Chociaż alfa ™ znajduje się w naszej linii Aquavitro dedykowanej dla rafy, jest całkowicie dopuszczalne, aby używać go w wodzie słodkiej. alfa jest najbardziej skoncentrowanym uzdatniaczem wody dostępnym na rynku i działa bardzo dobrze jeśli chodzi detoksykację azotynów i azotanów, które są obecne w wodzie.


balance

P: Niedawno kupiłem aquavitro balance i użyłem go po raz pierwszy. Chcę wiedzieć, czy powstanie zmętnienia jest normalne po jego dodaniu do akwarium? Zmętnienie zniknęło w ciągu minuty, ale chciałbym wiedzieć czy tak powinno być.

O: Tak; po wlaniu do akwarium, balance tworzy galaretowate zmętnienie. Jest to normalne i oczekiwane. Zmętnienie znika bardzo szybko, ale można zmniejszyć ten efekt rozcieńczając preparat przed dodaniem z odrobiną wody RO.

P: Używam balance ™ do zwiększenia pH w moim akwarium rafowym z około 8,0 do 8,2. pH nieznacznie rośnie z każdą dawką, ale wraca do 8,0 w ciągu 24 godzin. Zasolenie zbiornika wynosi 1,025, DKH wynosi 10,0, Wapń: 420, magnez: 1300 ppm. Macie jakieś sugestie?

O: Na podstawie opisu, Twoją zasadowość stanowi głównie wodorowęglan, który hamuje Twoje pH. Brzmi to również jakbyś miał za dużą ilość kwasów organicznych w systemie. Gdy balance jest dodawany, to neutralizuje niektóre z tych kwasów organicznych, a także podnosi pH rozkładając wodorowęglany do węglanów. To z kolei zwiększa pK systemu i pozwala na utrzymanie wyższego pH. Jednakże, jeśli istnieje nadmiar kwasów organicznych w systemie wraz z wodorowęglanem jako buforem, może upłynąć trochę czasu, aby zobaczyć konsekwentnie wyższe pH. Sugeruję nadal dodawać balance tak jak w zaleceniach i po kilku tygodniach powinieneś zaobserwować stabilizację pH na wyższym poziomie.


calcification

P: Prowadzę od 5 miesięcy zbiornik rafowy i niedawno zacząłem korzystać z produktów AquaVitro. Na opakowaniu calcification jest napisane "W przeciwieństwie do produktów konkurencji, które należy stosować z przerwami, jeśli używa się preparatów podwyższających twardość, Calcification może być używany codziennie. Należy tylko odczekać kilka minut po zastosowaniu Eight.four i innych produktów z linii AQUAVITRO dla akwariów rafowych. " - Chciałbym to wyjaśnić. Czy naprawdę mogę dodawać te produkty w tak bliskich odstępach czasowych?

O: Masz rację, że większość suplementów wapnia i zasadowości powinny być dozowane oddzielnie, a w wielu przypadkach w różne dni. Należy mieć na uwadze, że wapń i magnez to jony przenoszące ładunek dodatni, podczas gdy suplementy / bufory alkaliczności są naładowane ujemnie. Ze względu na charakter tych jonowych składników, nie powinny one być podawane w tym samym czasie ponieważ zmniejsza to skuteczność produktów.

W calcification ™, nie używamy standardowego chlorku wapnia, który używa większość innych producentów. Calcification ™ jest mieszanką jonowego i biodostępnego glukonianu wapnia. Oznacza to, że część wapnia, w tym produkcie jest nienaładowane i nie powinno powodować wytrącania spotykanego w stosowaniu dodatków chlorku wapnia.

P: Zapomniałem zakręcić butelkę calcification i wygląda na to, że w butelce pojawił się gruby osad. Czy to normalne i czy mogę nadal używać tego produktu?

O: Osad wystąpił ze względu na parowanie poprzez pozostawienie otwartej butelki. Powinno się przechowywać calcification dokładnie zakręcony, aby uniknąć sytuacji tego typu w przyszłości. Osad jednak nie jest szkodliwy, powinieneś dodać odrobinę wody destylowanej lub RO do butelki i mocno wstrząsnąć. Osad powinien się rozpuścić i produkt będzie nadal bezpieczny do użycia.


eight.four

P: Chcę ustawić system dozowania z użyciem produktów Aquavitro. Zauważyłem jednak, że cacification oraz ions ma bardziej szczegółową instrukcję niż eight.four. O ile wzrośnie alkaliczność po dodani jednej dawki eeight.four?

O: Każde 7ml eight.four dodane na 110 L (dawka początkowa), podniesie alkaliczność o 0,25meq/L (lub 0,7dKH)

P: Planuje uzycie eight.four w moim zbiorniku dla zwiększenia alkaliczności. Na butelce przeczytałem, że bezpiecznie podnosi pH do 8.4. To oznacza, że nie można go przedawkować?

O: Pomimo, że eight.four jest bardzo bezpieczny i efektywnie podnosi alkaliczność, to przedawkowanie jest możliwe w przypadku jakiegokolwiek produktu. Eight.four miesza się w taki sposób, że pozwala dodać znacznie większe niż standardowe dawki bez przekroczenia pH powyżej 8,4. Jednak alkaliczność wciąż może być przekroczona, powodując problemy z równowagą jonową. Duże przedawkowanie produktu może potencjalnie powodować zbyt wysokie KH, co prowadzi do problemów przy zachowaniu pozostałych parametrów, a mianowicie wapnia. Najlepiej sprawdzić alkaliczność przed dodaniem produktu i używać go zgodnie z potrzebami.


fuel

P: Właśnie wymieniam produkty do mojego akwarium morskiego na linię Aquavitro. Chciałbym wiedzieć czy wyłączenie skimmera jest niezbędne podczas dozowania preparatu fuel?

O: Wyłączenie skimmera nie jest koniecznie podczas dozowania fuel. Używamy go we wszystkich zbiornikach morskich u nas w Seachem i zawsze zostawiamy włączony skimmer.

P: Na butelce przeczytałem, że fuel należy przechowywać po otwarciu w lodówce. Czy mój preparat zepsuł się jeśli tego nie zrobiłem?

O: Nic się nie stało. Przetrzymywanie w lodówce jest rekomendowane jeśli produkt ma być przechowywany przez kilka miesięcy. W zależności jak długo będziesz używał jednej butelki, możesz rozważyć przechowanie w lodówce, aby nie naruszyć właściwości odżywczych. Jeśli będziesz używać preparatu w ciągu miesiąca lub dwóch można go prostu zachować w temperaturze pokojowej.

P: Czym jest chlorella i dlaczego jest używa w fuel?

O: Chlorella to unikatowa alga, która rośnie w słodkiej wodzie. Jest ekstremalnie bogata w enzymy, witaminy i minerały, w tym cały witaminowy B-complex. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, aminokwasy i białko. Poza tym witaminy, które można znaleźć w chlorelli to: Witamina C, pro-witamina A (B-caroten) tiamina (B1), ryboflawina (B2), pirydoksyna (B6), niacyna, kwas pantotenowy, kwas foliowy, witamina B12, biotyna, cholina, witamina K, kwas liponowy i inozytol. Minerały Chlorelli to fosfor, wapń, cynk, jod, żelazo, magnez i miedź. Zawiera ona wyższy poziom aminokwasów niż spirulina i jest zatwierdzona przez FDA w celu stosowania dla ryb ozdobnych.


ions

P: Poziom magnesu w moim akwarium to tylko 1050 mg/L. Używam ions codziennie od zeszłego tygodnia i nie zauważyłem znaczącego wzrostu magnesu. Wiecie dlaczego tak się dzieje?

O: Standardowa dawka ions podnosi magnes o 5mg/L. W przypadku gdy poziom magnesu jest bardzo mały, jest akceptowalne aby dodać 5 razy większą dawkę niż rekomendowana do momentu zarejestrowania wzrostu magnesu. Niestety wymaga to zużycia sporej ilości suplementu magnesu, aby zwiększyć poziom do wystarczającej wartości (w twoim przypadku około 300mg/L). W przyszłości mógłbyś spróbować rozejrzeć się za solą zawierającą satysfakcjonujący poziom magnesu, jak np. nasza salinity.

P: Co jeśli chcę podnieść stront bez podnoszenia magnesu?

O: Zużycie stronu przez koralowce nie jest całkowicie zrozumiałe: jego zużycie wydaje się być związane z temperaturą, lub niedoborem wapnia w akwarium. Jest to czynnik stabilności systemów szkieletowych koralowców. Zazwyczaj stopień jego zużycia nie przekracza stopnia wykorzystania magnezu. Więc ions ™ zapewnia ciągłą suplementację niezbędną dla wszystkich systemów. Istnieje pewien margines bezpieczeństwa 10X naturalna woda morska. Jeśli ktoś chce uzyskać podwyższony poziom strontu, może skorzystać z Reef stront ™.


salinity

P: Używam salinity i mam problem z uzyskaniem parametrów jak w waszej gwarantowanej analizie. Mieszam moją solankę na poziomie 1.025 gęstości wody. Na etykiecie jest zagwarantowane 410mg/L wapnia, a u mnie testy pokazują 385/L. Czy robię coś źle?

O: Testy próbek salinity w laboratorium były przeprowadzanie przy zasoleniu 35ppt. Nie używamy miary gęstości wody ponieważ jest zależna od temperatury. Jeżeli gęstość Twojej wody wynosi 1.025, nie oznacza to, że jej zasolenie jest równe 35ppt. Najlepiej użyć refraktometru i przyjąć skalę ppt, aby uzyskać idealne parametry.

Q: Ostatnio przestawiłem się na używanie salinity i po jej wymieszaniu, nawet kilka dni później obserwuję zmętnienie. Dodaję sół do beczki w której znajduje się 133L wody RO do momentu, aż będzie osiągnę zasolenie 35ppt. Używam grzałki i mocnej pompy, aby wymieszać solankę bardziej dokładnie. Z reguły mieszam solankę w piątek dla niedzielnej podmiany. Czy jest jakiś sposób, aby zapobiec zmętnieniu?

O: To całkowicie normalne w niektórych partiach salinity, że po wymieszaniu występuje zmętnienie. Wynika to z bardziej podwyższonych poziomów określonych elementów, w szczególności wapnia i zasadowości. To zmętnienie nie zaszkodzi mieszkańcom twojego akwarium i powinno szybko zniknąć. Używamy salinity ™ tu w Seachem i zdarza się, że nie mieszamy go przez 24 godzin, i używamy je w ciągu kilku godzin po wymieszaniu. Początkowo woda jest mętna, ale po około 30 minutach do godziny woda staje się krystalicznie czysta.

W oparciu o nasze obserwacje, zmętnienie wzrasta przy wyższej temperaturze wody. Ponadto, mieszanie soli przez więcej niż 24 godziny powoduje obniżenie zasadowości i wartości pH. Jest to w pewnym stopniu pożądane jako wzrost CO2 (ze zwiększonym wytrąceniem), jednak spadek pH, może powodować wytrącenie się niektórych składników jak wapń i węglany.

Dla uzyskania najlepszych efektów mieszaj salinity w temperaturze pokojowej (22-25 °C), Wymieszaj dokładnie aż do całkowitego rozpuszczenia, wtedy Salinity ™ jest gotowe do natychmiastowego użycia. Nadmierne mieszanie może powodować zmętnienie, ze względu na absorpcję dwutlenku węgla. Zmętnienie zniknie po dodaniu roztworu salinity dodano do akwarium.


vibrance

P: Czy vibrance ™ destabilizuje akwarium rafowe, a jeśli tak, to czy Seachem MultiTest Iodide wychwyci to jako jodek czy nie zarejestruje tego? Innymi słowy, szukam ogółem wskaźnika konsumpcji.

O: Jedną z unikalnych właściwości vibrance™ jest to, że nie destabilizuje się w butelce ani w zbiorniku rafowym. Nasz unikalny proces stabilizacji zapewnia, że ??pozostaje on w postaci jodku i nigdy nie zmienia się na jod, który może być toksyczny w środowisku rafowym. W związku z tym, będzie to odczytane jako jodek na naszym zestawie testowym i będziesz w stanie dokładnie zmierzyć poziom zużycia.